top of page

Warsztaty z tworzenia map myśli - Mind Maping na materiale szkolnym klasy 4-8. 

Umiejętność tworzenia map myśli z materiału szkolnego daje niesamowite wyniki w czasie nauki i otwiera mnóstwo możliwości utrwalania materiału. Uczeń dzięki sporządzonym własnym notatkom w formie map myśli zyskuje motywacje do nauki. Czuje, że w końcu może uczyć się samodzielnie i skutecznie - bo wie już jak to robić.

Jak uczyć się skutecznie z wykorzystaniem metody map myśli? 

Nie ma znaczenia czy Twoje dziecko jest dobrym uczniem czy ma problemy z nauką. Podczas warsztatu opanuje umiejętność jak tworzyć mapy myśli oraz jak z nich się potem uczyć. To bez wątpienia zmieni jego spojrzenie na to jak można się uczyć czyli skutecznie i bez "kucia". 

Jak wygląda warsztat? 

creative-idea.png

Przez cały warsztat Uczniowie aktywnie pracują tworząc swoje mapy myśli

jigsaw.png

Omawiamy konkretne przykłady -

Uczeń po warsztacie wychodzi z gotowymi

rozwiązaniami

book (1).png

Pracujemy wyłącznie na praktycznych przykładach - tematy realizowane w szkole

z konkretnych przedmiotów

Dlaczego ten warsztat? 

social (1).png

Kameralna grupa 

(maksimum 10 uczniów) -

czas dla każdego dziecka

book.png

Materiały szkoleniowe i po szkoleniowe - nasz poradnik 

Mind Map Book

puzzle.png

Gotowe rozwiązania, które uczeń potrafi samodzielnie wdrożyć natychmiast po warsztacie

Program warsztatu

Jak tworzyć mapy myśli tak by były skuteczne ?

Technika tworzenia Map Myśli. Dobre sprawdzone praktyki. Czego unikać. Jakie cele mają mapy myśli. Dlaczego warto je stosować. 

Moduł 1
knowledge.png
Moduł 2

Tworzenie map myśli do tematów konkretnych z przedmiotów szkolnych

Sporządzanie map z materiału, który uczeń realizuje w szkole. Różnice w tworzeniu map z poszczególnych przedmiotów.  

knowledge (3).png
Moduł 3

Wzmacnianie skuteczności map myśli

Zastosowanie piktogramów na sporządzonych mapach. Inteligentne użycie kolorów. Wstęp do zastosowania technik zapamiętywania. 

diagram.png
Moduł 4

Utrwalanie wiedzy z użyciem sporządzonych map myśli

Odtwarzanie map myśli. Tworzenie własnych wypowiedzi w oparciu o informacje kluczowe. Sprawdzanie poziomu swojej wiedzy. System powtórek. 

sprout (1).png

W czasie warsztatu zrealizujemy wszystkie 4 zaplanowane moduły. Czas trwania warsztatów to 2 spotkania po  2 h lekcyjne. Cena 40 zł od uczestnika (obejmuje materiały i dwa spot). Zniżki na drugie dziecko 30% na trzecie 50%. 

Kto prowadzi szkolenie ?

46191354_2200338043312565_55166169231120

Michał Mularski

Trener metod efektywnej nauki. Specjalizuje się w projektowaniu skutecznych metod nauki. W pracy warsztatowej z dziećmi i młodzieżą spędziłem setki godzin pokazując im w przystępny sposób jak się skutecznie uczyć. 

Poza prowadzeniem warsztatów jestem właścicielem

i dyrektorem w jednej z niepublicznych szkół podstawowych, w której w czasie lekcji nauczyciele wykorzystują metody efektywnej nauki m.in. Mapy Myśli -www.szkolaien.pl. Piszę także blog, w którym poruszam kwestie związane z edukacją dzieci i młodzieży www.michalmularski.pl

Terminy warsztatów

Warszawa    27.04.2019    godz. 10.00 -12.00 (ul.Twarda 44)

Lublin           13.04.2019    godz. 10.00 -12.00

(ul. Tadeusza Jacyny Onyszkiewicza 17) 

Jak zapisać dziecko 

na nasz warsztat ?

Wypełnij formularz 

Skontaktujemy się z Tobą. Dostaniesz od nas umowę na udział dziecka w warsztacie. Gdy ją wypełnisz i odeślesz (może być fotografia lub skan) wpiszemy Twoje dziecko na listę. 

Dziękujemy za zgłoszenie dalsze informacje otrzymasz na e-mail

Dowiedz się więcej o swoich prawach związanych z RODO:

 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

Państwa dane do kontaktu zostaną wykorzystane wyłącznie przez Niepubliczną Poradnię Psychologiczno Pedagogiczna Instytutu Efektywnej Nauki w Lublinie w celu uzyskania informacji zwrotnej, oceny prowadzonego przez nas projektu, a także do przekazania informacji o naszych kolejnych inicjatywach i propozycjach warsztatów oraz zajęć wspomagających rozwój dzieci na przyszłość także za pośrednictwem portali społecznościowych. Państwa dane osobowe nie będą udostępniane, przekazywane ani przetwarzane przez inne podmioty.  Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Niepubliczną Poradnię Psychologiczno Pedagogiczna Instytutu Efektywnej Nauki w Lublinie z siedzibą Lublin ul. Jacyny Onyszkiewicza 17 20-783 Lublin. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do czasu niezbędnego do realizacji wyżej wymienionych celów lub do momentu odwołania zgody. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest  dobrowolne. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.

 

 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:

1.   Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Niepubliczna Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna Instytutu Efektywnej Nauki Michał Mularski z siedzibą Lublin ul. Jacyny Onyszkiewicza 17 20-783 Lublin, reprezentowana przez dyrektora Michała Mularskiego zwana dalej Szkołą̨;

2.   Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celach:

1) wykonania umowy – przeprowadzenia warsztatu efektywnej nauki.

2) uzyskania informacji zwrotnej przez wykonawcę warsztatu , oceny prowadzonego przez nas warsztatu,

3) przekazania propozycji innych usług przez wykonawcę warsztatu.

      3.   Odbiorcami Pani/Pana danych będą:

- podmioty i organy którym poradnia jest zobowiązana udostępnić dane osobowe na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów,

- podmioty niezbędne do wykonania zawartych z Państwem umów,

4.   Podane przez Panią/Pana dane osobowe nie będą przekazywane poza obszar Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

5.   Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane do czasu niezbędnego do realizacji wyżej wymienionych celów lub do momentu odwołania zgody;

6.   Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;

7.   Posiada Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;

8.   Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest  dobrowolne;

9.   Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.

bottom of page