top of page

21-dniowy Kurs Koncentracji Uwagi

Co robić, gdy...

light-bulb.png


Twoje dziecko  bezskutecznie próbuje się skoncentrować, ale nie potrafi?

light-bulb.png


Teoretycznie powinien się nauczyć

i dostać dobra ocenę, ale nie dostaje?

light-bulb.png


Frustruje Cię fakt, że w czasie gdy się uczy, wydaje się nieobecny?

light-bulb.png


Szukasz sposobu by mu pomoc - a jedyne co słyszysz od nauczycieli, że powinien się bardziej przykładać ?

light-bulb.png


Wiesz, że Twoje dziecko potrafi się nauczyć

i dostać ocenę bardzo dobrą, ale tylko wtedy, gdy się nie rozproszy?

"Koncentracja jest sekretem siły" - Ralph Waldo Emerson

browsing.png


 
Bardzo ważne by nauczyć ucznia tego, iż jego uwaga ma charakter punktowy.

Oznacza to po prostu, że jako ludzie nie możemy koncentrować się cały czas na wszystkim co nas otacza. Koncentrujemy się jedynie na pewnym wycinku otaczającej nas rzeczywistości. Dlatego nie sprawdza się tu maksyma by mieć ciastko i zjeść ciastko. Dobra rada brzmi: jak skupiasz się na matematyce to wyłącz powiadomienia w telefonie. 

Gdy już uczeń wie, iż może zarządzać swoją koncentracją uwagi staje się świadomy także swojej dekoncentracji.

Czasami samoświadomość tego, iż jest zdekoncentrowany jest ważniejsza niż umiejętność koncentracji uwagi. Dlaczego? Bo wtedy może świadomie powrócić do stanu koncentracji. 

Większość uczniów nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, iż mogą zarządzać swoją koncentracją uwagi. 

time-management.png

Skupienie ucznia na danym zadaniu jest zawsze ograniczone czasowo. Nie ma możliwości by uczeń był skupiony na tym co ma zrobić przez cały czas. Czasami uczeń skupi się przez 5 minut a czasami jest to zaledwie 15 sekund.

 

Niezależnie jednak od tego ile trwa czas jego koncentracji uwagi można poprzez odpowiedni trening go do pewnego poziomu wydłużyć. 

hearing.png

Trening koncentracji uwagi ma na celu nauczyć ucznia odpowiednich reakcji na rozpraszające go bodźce zewnętrzne jak i wewnętrzne. Nie do końca praktycznym jest założenie, iż należy wyeliminować wszelkie dystraktory z otoczenia ucznia. Przecież w szkole uczeń nie ma takiej możliwości. Dlatego ważniejsze jest nauczenie co robić gdy wszystko dookoła nas rozprasza. Poza tym nawet gdybyśmy usunęli wszelkie możliwe zewnętrzne bodźce to i tak na polu walki pozostanie nasz własny umysł, który nie znosi próżni.

Na czym polega kurs? 

teacher.png

Uczeń ćwiczy swoja koncentracje wykonując wyłącznie  praktyczne ćwiczenia, które pokazuje mu nasz trener. Ćwiczenia zamieszczone są na platformie w formie Video lekcji. 

book.png

Każdy uczeń dostaje nasze autorskie materiały szkoleniowe, 

które przesyłamy mu kurierem do domu, i na których uczeń pracuje w trakcie kursu

elearning-2.png

Uczeń jest w stanie całkowicie samodzielnie przejść cały kurs, gdyż wszystkie instrukcje są mu przekazywane przez trenera w czasie gdy ogląda filmy.

Dla kogo ten kurs?

    Kurs skierowany jest dla uczniów szkoły podstawowej klas. Stworzyliśmy go dla dwóch grup wiekowych a mianowicie uczniów klas I-III oraz IV-VIII. Chodzi o to by wykonywane ćwiczenia nie były ani zbyt łatwe, ani w drugą stronę zbyt trudne. W przypadku młodszych dzieci klas I-III z racji tego, iż kurs znajduje się na platformie, rodzic może być potrzebny jedynie by pomóc dziecku w zalogowaniu się do niej. Natomiast w czasie samego przebiegu zajęć pomoc rodzica ograniczać się może jedynie do przypilnowania dziecka w wykonywaniu poleceń trenera. Uczniowie klas IV-VIII są w stanie zrealizować cały kurs samodzielnie. 

Kim są nasi trenerzy?

     Kurs nadzorują nasze dwie trenerki wewnętrzne Adrianna Miazga oraz Justyna Mazurek. Obie są przede wszystkim praktykami. Adrianna jest psychologiem dziecięcym, a Justyna pedagogiem specjalnym. To co je wyróżnia to jak twierdzą przede wszystkim chęć pomocy drugiemu człowiekowi, w tym przypadku uczniowi. Prowadzony przez naszą poradnie kurs jest w całości naszym dziełem autorskim i jest efektem także ich własnych doświadczeń, tego co działa a co nie. Obie zgodnie twierdzą, iż w szkole nie uczy się uczniów tego jak się uczyć za to co chwile się tego wymaga. I tak się zrodził się pomysł na ten kurs który w różnej formie jako poradnia prowadzimy już ponad 10 lat. 

Przykładowa lekcja

Cena kursu

     Kurs kosztuje 270 zł. W cenę wliczone są wszelkie niezbędne materiały, które przesyłamy kurierem oraz dostęp do platformy online. 

Jak się zapisać ? 

bottom of page